Paczka dla Psiaczka

 Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, gdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies… Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata… Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie.                                                                        

George G. Vest

    

„Cicha noc, święta noc…” już niedługo wspólnie z kochanymi ludźmi przy stole zaśpiewamy  tę lub inną kolędę… będzie radość, wzajemny szacunek, miłość i prezenty ! Cudownie, prawda? Każdy czeka na ten magiczny dzień jakim jest wigilia… Dzieci będą czekały do północy, by usłyszeć jak ich pupil przemówi ludzkim głosem… Właśnie! My jesteśmy takim głosem bezdomnych psów ze schroniska, które proszą skomląc i patrząc swym błagalnym wzrokiem o dom i bliskość człowieka, nie chcąc niczego w zamian oprócz miłości.

 

Podczas przedświątecznych zakupów, prosimy zastanówmy się przez chwilę, czy zamiast kupić kolejną zbędną rzecz, nie warto zrobić prezentu tym biednym, niechcianym i pokrzywdzonym przez los stworzeniom?  Dla nas to tak niewiele a dla nich aż tak dużo. Siedząc w ciepłym mieszkaniu, w którym unosi się zapach grzybów i pierników, poddajmy się małej refleksji nad losem niechcianych psów i podarujmy im coś od siebie, mały gest – karmę, smycz, zabawkę, kocyk… a wszystko to Paczka dla Psiaczka!

 

WSPÓLNIE MOŻEMY SPRAWIĆ BY I PIESKI ZE SCHRONISKA TAKŻE POCZUŁY RADOŚĆ ŚWIĄT!